طراحی هدر با المنتور پرو

یکی از کاربردهای اصلی المنتور، طراحی هدرهای اختصاصی برای صفحات مختلف سایت است. در اصل هدرها بخش اولیه سایت هستند که به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند به اطلاعات، دسته بندی ها و صفحات مختلف وب سایت دسترسی داشته باشند. به همین دلیل داشتن یک هدر مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در المنتور به دلیل وجود افزونه ها و ویجت های مختلف، می توانید انواع مختلفی از هدرها را برای سایت خود به کار ببرید. همچنین می توانید برای هر صفحه به صورت اختصاصی و جداگانه هدر مورد نظر خود را طراحی کنید. امکان تغییر در کلاس های CSS در المنتور سبب شده که دست طراحان سایت برای ساخت هدرهای حرفه ای بسیار باز باشد. اینجا به شما آموزش میدهیم که طراحی هدر با المنتور پرو چگونه است.

طراحی هدر با المنتور پرو
طراحی هدر با المنتور پرو

چگونه یک هدر طراحی کنیم؟

توجه داشته باشید که هدرها حالت ها و مدل های مختلفی دارند و حتی شما می توانید از فایل های آماده نیز استفاده کنید. هدرها به واسطه طراحی خاص و زیبای خود می توانند بسیار مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین شما می توانید با ایجاد کلاس های گرافیکی مختلف، طراحی ها، رنگ و حالت های موجود بر روی لینک های داخل هدر را تغییر دهید. هدرها می توانند شامل لوگوها، آیکون ها و لینک های گوناگون نیز باشد و به همین جهت در هنگام ساختن آنها، دست شما بسیار باز خواهد بود.

برای ساخت یک هدر می توانید وارد المنتور شوید و از طریق منوی theme builder وارد صفحه ساز المنتور خود شوید. با کلیک کردن بر روی گزینه هدر، می توانید یکی از پوسته های آماده موجود در وردپرس را انتخاب کنید یا به صورت اختصاصی اقدام به ساخت هدر صفحه ساز المنتور نمایید.

طراحی هدر با المنتور پرو
طراحی هدر با المنتور پرو

چگونه یک هدر اختصاصی ایجاد کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک بخش اختصاصی برای هدر سایت خود تعریف کنید. ابتدا نیاز دارید که از بخش ویجت ها یک سکشن اختصاصی برای هدر خود طراحی کنید. در این بخش شما قادر خواهید تمام عناصر مورد نیاز خود را برای ساخت هدر در سایت قرار دهید. این بخش از قسمت های دیگر سایت شما جدا می شود و در بخش بالایی سایت شما قرار خواهد گرفت.

بعد از ایجاد سکشن، بسته به نیاز خود می توانید تعداد ستون های مربوط به هدر خود را ایجاد کنید و با این روش، ابعاد و نوع طرح هدر خود را پیاده سازی کنید. سپس عناصری، مثل لوگو، متن یا لینک ها و حتی دسته بندی های سایت را می توانید به هر بخش به صورت خودکار اضافه کنید و از طریق منوی سمت چپ که مربوط به بخش صفت ها می باشد، ظاهر آن را کنترل کنید.

طراحی هدر با المنتور پرو
طراحی هدر با المنتور پرو

شما به کمک ابزارهای مختلف می توانید هدر خود را شخصی سازی کنید. این بخش بسیار زمان بر خواهد بود، اما طراحی هدر مناسب را می تواند تا حدود زیادی برای شما تسریع کند. به همین جهت حتما از انواع تصاویر، منوها، دکمه ها و انیمیشین ها می توانید در هدرهای مربوط به سایت خود استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که امکان انتخاب یک تم آماده برای هدر سایت از بین قالب های از پیش طراحی شده است. از طرفی نیز هدرها را شخصی سازی کنید.

شخصی سازی هدر برای نسخه موبایل

بعد از طراحی هدر برای نسخه دسکتاپ وب سایت ها، می توانید با تنظیمات بیشتر هدر سایت را برای نسخه موبایل نیز طراحی کنید. در این روش شما با ایجاد کردن المان های مختلف، وضعیت و ظاهر هدر خود در صفحه نمایش های کوچک، مانند تبلت ها، لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند نشان خواهید داد.

همچنین شما می توانید به کمک ابزارهایی چون دکمه های ورود یا نمایش پنل کاربری اختصاصی برای کاربران نیز از ویجت ها استفاده کنید. در بخش هدر حتما برای ارتباط بهتر با کاربران بخش تماس با ما را نیز به صورت لینک اضافه کنید تا کاربران بتوانند راحت تر با شما در ارتباط باشند.

طراحی هدر با المنتور پرو
طراحی هدر با المنتور پرو

چرا باید برای سایت هدر ایجاد کنید؟

اگر به دنبال ساخت یک لندینگ پیج حرفه ای هستید، حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید که هدرها می تواند اهمیت زیادی برای نگه داشتن و جلب توجه در صفحه شما را ایجاد کنند. به کمک هدرها شما می توانید کاربران را به قسمت های مختلف صفحه یا سایت خود انتقال دهید. با قابلیت لیزی لود نیز شما قادر خواهید با کلیک کردن بر روی بخش های مختلف هدر به صورت کامل به همان بخش در صفحه کاربران را منتقل کنید و با این روش عملکرد صفحه خود را چند برابر کنید.

هدرها برای سئو و همچنین نمایش بهتر سایت نیز اهمیت زیادی دارند. مشخص کردن موضوعات و ویژگی های مختلف در صفحه سایت باعث می شود تا شما بتوانید کاربرد بهتری در زندگی احساس کنید و با این روش سایت خود را مدرن کنید. توجه کنید که هدرها در عین سادگی می توانند جذابیت سایت شما را نیز دوچندان کنند. اگر به صورت اختصاصی نمی توانید برای سایت خود هدر طراحی کنید، می توانید از فایل های آماده موجود در المنتور استفاده کنید. همچنین امکان خریدن، هدرهای اختصاصی نیز برای سایت وجود دارد و طراحان زیادی در این حوزه فعالیت می کنند که بسته به کار شما می توانند یک هدر اختصاصی را به صورت یک template برای شما طراحی کنند و تنها با یک کلیک آن را به سایت خود اضافه کنید.

طراحی هدر با المنتور پرو
طراحی هدر با المنتور پرو

نکاتی که در زمینه طراحی هدر باید به آنها توجه کنید؟

سعی کنید هدر خود را کامل و بی نقص طراحی کنید. زیرا هدر بخش اولیه سایت است که کاربران با آن مواجه می شوند. هدرها توسط کاربران در یک سایت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، پس اطلاعات مورد نیاز مربوط به کاربران را در آن قرار دهید. سعی کنید از هدرها برای تبلیغ سریع سایت خود به کمک لوگو استفاده کنید. استفاده کردن از یک سکشن جداگانه و متمایز کردن رنگ هدر از رنگ سایت می تواند بازخورد خوبی برای شما داشته باشد.

اگر به دنبال طراحی لندینگ پیج حرفه برای سایت خود هستید، به این نکته توجه کنید که هدرها می توانند کاربران را به صفحات دیگر سایت شما نیز هدایت کنند به همین دلیل از لینک ها، دکمه ها، فهرست ها و مواردی از این قبیل در آن استفاده کنید و به آن روح تازه ای ببخشید.

با ما در آپورا همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به آپورا

اگر حساب کاربری ندارید از لینک زیر بسازید

به آپورا خوش آمدید

ورود به آپورا

به آپورا خوش آمدید