انواع محیط توسعه یکپارچه (IDE) برای زبان سی شارپ

IDE سی شارپ

قبل از شروع برنامه‌نویسی، به یک ویرایشگر کد برای سی شارپ یا همان IDE سی شارپ نیاز دارید. مایکروسافت یک خانواده ویرایشگر کد و محیط توسعه یکپارچه (IDE) دارد که عبارت‌اند از:

  • ویژوال استودیو ۲۰۲۲ برای ویندوز
  • ویژوال استودیو ۲۰۲۲ برای مک
  • ویژوال استودیو کد برای ویندوز، مک، یا لینوکس
  • فضاهای کد GitHub

اشخاص ثالث نیز ویرایشگرهای کد سی شارپ خود را ایجاد کرده‌اند، به عنوان مثال: JetBrains Rider


انتخاب ابزار و نوع برنامه مناسب برای یادگیری کد سی شارپ

بهترین ابزار و نوع اپلیکیشن برای یادگیری سی شارپ و دات نت چیست؟

بهترین ابزار در هنگام یادگیری، ابزاری است که به شما کمک می‌کند کدهای خود را به راحتی بنویسید و اپلیکیشن خود را پیکربندی کنید. اما آنچه که واقعاً در حال وقوع است را از شما پنهان نمی‌کند.

IDEها رابط‌های کاربری گرافیکی را ارائه می‌دهند که برای استفاده راحت هستند. اما آنها از پشت صحنه برای شما چه کاری انجام می‌دهند؟ یک ویرایشگر کد ساده­تر که هنگام یادگیری کد نویسی به شما کمک می‌کند گزینه بهتری است.

با گفتن این موضوع، می‌شود استدلال کرد که بهترین ابزار همان ابزاری است که در حال حاضر با آن آشنا هستید یا شما یا تیم‌تان از آن به عنوان ابزار توسعه روزانه خود استفاده می‌کنید.

به همین دلیل، شما می‌توانید از هر محیط توسعه‌ای از جمله ویژوال استودیو کد، ویژوال استودیو برای ویندوز، ویژوال استودیو برای مک، یا حتی JetBrains Rider استفاده نمایید.

بهترین نوع برنامه برای یادگیری ساختارهای زبان سی شارپ و بسیاری از کتابخانه‌های دات نت، برنامه‌ای است که با کدهای غیرضروری حواس شما را پرت نمی‌کند.

به عنوان مثال، نیازی به ایجاد یک برنامه کامل ویندوز، دسکتاپ یا یک وب سایت برای یادگیری نحوه نوشتن دستور سوئیچ (switch) نیست.


استفاده از ویژوال استودیو کد برای توسعه بین پلتفرم (Cross-platform)

مدرن‌ترین و سبک‌ترین ویرایشگر کد مایکروسافت که بین پلتفرم هم استMicrosoft Visual Studio Code  می‌باشد که می‌تواند بر روی تمام سیستم عامل­های رایج، از جمله ویندوز، macOS و بسیاری از انواع لینوکس، از جمله Red Hat Enterprise Linux (RHEL) و Ubuntu اجرا شود.

ویژوال استودیو کد انتخاب خوبی برای توسعه بین پلتفرمی مدرن است، زیرا دارای مجموعه گسترده و رو به رشدی از برنامه‌های افزودنی برای پشتیبانی از بسیاری از زبان‌های فراتر از C# است.

از آنجایی که چند پلتفرم و سبک وزن است، می‌توان آن را روی تمام پلتفرم‌هایی که برنامه‌های شما برای رفع سریع باگ‌ها و غیره در آن‌ها مستقر می‌شوند، نصب کرد.

انتخاب ویژوال استودیو کد به این معنی است که یک توسعه‌دهنده می‌تواند از ویرایشگر کد بین پلتفرمی برای توسعه برنامه‌های چند پلتفرمی استفاده کند.

Visual Studio Code  پشتیبانی قوی‌ای از توسعه وب دارد، اما در حال حاضر پشتیبانی ضعیفی از توسعه موبایل و دسکتاپ دارد.

Visual Studio Code بر روی پردازنده‌های ARM پشتیبانی می‌شود، تا بتوانید روی رایانه‌های Apple Silicon و Raspberry Pi  کدهای خود را توسعه دهید.

Visual Studio Code محبوب‌ترین محیط توسعه یکپارچه است که بیش از ۷۰ درصد از توسعه‌دهندگان حرفه‌ای آن را در نظرسنجی Stack Overflow 2021 انتخاب کرده‌اند.

یک پاسخ

  1. سلام مهندس مهدوی با آروی موفقیت
    من با این IDE کار نکردم و اصولا با خانواده محصولات مایکروسافت بیگانه هستم
    لطفا اگر مقایسه ای بین چند IDE برتر داشته باشین با محوریت VSC ممنون میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به آپورا

اگر حساب کاربری ندارید از لینک زیر بسازید

به آپورا خوش آمدید

ورود به آپورا

به آپورا خوش آمدید