ضرورت عزت نفس در کار و زندگی

بدون دیدگاه

ضرورت عزت نفس در کار و زندگی

عزت نفس در آپورا جز مهمترین و اساسی ترین درس ها در زمینه توسعه شخصی محسوب می شود. از نگاه ما این مبحث آنقدر حائز اهمیت است که اگر کاربران ویژه  آپورا بتوانند با دقت و صبر دروس عزت نفس را به پایان رسانده و تمرین ها را با دقت انجام دهند می توان ادعا کرد که نیمی از راه را سپری نموده اند. زیرا که  اعتقادی راسخ داریم ضرورت عزت نفس در زندگی و کسب و کار بسیار مهم است.

روالی که در این مبحث دنبال می کنیم این است که ابتدا نیاز به عزت نفس، اهمیت و جایگاه آن به خوبی برای کاربران شفاف شود سپس به صورت علمی به مساله می پردازیم و پیش نیاز عزت نفس را در دروس بعدی توضیخ می دهیم.

ضرورت عزت نفس بالا:

تاکید بسیار زیاد ما در همین ابتدا بر روی ضرورت عزت نفس به این علت است که این خصوصیت بر تمام جنبه های زندگی به طور مستقیم تاثیر می گذارد این خصوصیت آنقدر عمیق و گسترده است که عزت نفس را می توان به فعالیت در محیط شرکت، کارگاه یا ارتباط با همسر و همکاران، برخورد با مردم، میزان پیشرفت در بدست آوردن یک مهارت جدید، میزان سلامتی جسم و این که حتی به چه کسی دل می بندیم را شامل شود.

از طرف دیگر عزت نفس دارای یک همبستگی مثبت و متقابل با خصوصیات اخلاقی وابسته به موفق است این صفات شامل: 

رفتار عقلایی، واقع گرایی، فراست، خلاقیت، استقلال، توانایی قبول تغییر، تمایل به پذیرش اشتباه و اصلاح آن، خویشتن داری در برابر مشکلات، تفکر آگاهانه، خیر خواهی، همکاری و تعاون می باشد.

به این مثال دقت کنید:

پروژه ی جاه طلبانه ای که می تواند در ارتقا کسب و کار شرکتی موثر باشد، توسط شخصی به مجموعه ما پیشنهاد می شود برای موفقیت به این پروژه ما به توانمندی و مهارت هایی بیش از آنچه هم اکنون داریم نیازمندیم. 

اگر مدیریت و مجموعه شناخت واقع گرایانه به توانمندی های خود داشته باشند این پروژه می تواند با غلبه بر چالش های زیادی که خواهد داشت سکوی پرشی شود برای موفقیت های بعدی و ریسک مثبتی را بسازد که خروجی آن هم به ارتقا دانش فنی کمک کند هم بنیه های مالی شرکت را تقویت نماید. و این تنها در صورتی اتفاق می افتد که ما و مجموعه دارای عزت نفسی بالا باشیم.

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست عزیز سلام

برای دسترسی کامل به محتوای آموزشی باید کاربر ویژه آپورا شوید.

با عضویت به عنوان کاربر ویژه‌ی آپورا، علاوه بر این درس به تمام محتوای عزت نفس دسترسی پیدا می کنید

همچنین با فعال کردن کاربر ویژه شما می توانید به تمامی درسها در آپورا دسترسی داشته باشید.

در درس‌های بعدی، به تدریج در مورد عزت نفس و اجزای آن بیشتر صحبت می کنیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.